Mistrovství ČR a SR v kategorii OneDesign 2014

Chorvatsko, 20. - 27. 9. 2014

Mistrovství České republiky OneDesign 2014 se jede v kategorii Beneteau FIRST 35 společně s Mistrovstvím Slovenské republiky v této kategorii. Závod je vypsán na pět dní. První den je tréninkový. V dalších čtyřech závodních dnech je v plánu dvanáct rozjížděk. Místem konání závodu je marina Kaštela.

Závodní tratě

Sobota a neděle budou tréninkové dny. V neděli závodní komise uskuteční 1 až 2 tréninkové rozjížďky. Během 4 závodních dnů (pondělí - čtvrtek) se pojede 12 rozjížděk. Okruhové rozjížďky se uskuteční na karuselové trati se stoupačkou o délce zhruba 1,1Nm, na 2 kola. Záměrem jsou rozjížďky s časem dojezdu první lodě 60 až 70 minut. Výchozí marina bude buď Solaris, Vodice nebo Kremik.

Pronajímané lodě

Pořadatel zajišťuje účastníkům lodě od příslušné charterové společnosti dle standardních smluvních podmínek o charteru. Účastníci přebírají lodě od příslušné charterové společnosti v Kaštele resp. v Jezeře na Murteru, kde je po závodě také vrací. Lodě se musí vrátit do 9:00 soboty 27. 9. Při přebírání lodí účastník skládá kauci ve výši 3.000 Euro (lze i kartou). Tuto kauci nelze u charterové společnosti pojistit. Lze pojistit například u společnosti Alianz. Škody na lodích vzniklé během závodu bude řešit závodní a následně protestní komise dle pravidel jachtingu.

Přidělení lodí se bude řídit losováním v obdobném formátu jako v roce 2013 popsaném v dodatku 1 loňského vypsání závodu.